Як займатися роликовим спортом

Як займатися роликовим спортом

Разное

Роликовий спорт в останні роки набуває все більшої популярності, залучаючи до лав своїх шанувальників представників різних вікових категорій – від дітей до людей похилого віку. Для того щоб ці заняття приносили задоволення, були безпечними і комфортними, потрібно дотриматись деяких умов. Крім правильного вибору роликових ковзанів, для успіху в здобутті навичок катання необхідно вибрати хорошу роликову школу та кваліфікованого тренера. Як і під час вибору самих роликів, приймаючи рішення про відвідування тієї чи іншої школи, варто орієнтуватися на певні критерії. Мова при цьому йде не тільки про дилетантів-початківців, а й про тих, хто досяг у катанні на роликах певних висот, але хоче підвищити свій рівень.

Вибір роликів: як його правильність впливає на успіх у катанні

Вирішивши зайнятися катанням на роликових ковзанах і навчитися робити це добре, треба починати спочатку – з правильного вибору роликів, які відповідатимуть основним вимогам. Одне з основних правил – купувати ролики у продавців з відмінною репутацією, які реалізують різноманітну продукцію за доступними цінами. Наприклад, вивчивши пропозиції на сайті магазину роликів або скориставшись допомогою компетентних менеджерів інтернет-магазину.

При самостійному виборі успіху у майбутньому катанні на роликових ковзанах сприятиме відповідність обраної моделі статі, віку, цілям та стилю їзди, а також рівню підготовки майбутнього користувача. Крім того, важливо вибрати;

  • відповідну за довжиною та матеріалом виготовлення раму;

  • колеса потрібного діаметра та у потрібній кількості;

  • підшипники, що мають відповідний типу виробу рівень обробки.

Після цього можна приступати до пошуку школи та тренера.

Школи катання на роликах: як вибрати

Звичайно, спробувати отримати навички переміщення на роликових ковзанах можна самостійно. Однак це займе багато часу, сил, може бути травматично і, зрештою, не принести бажаного результату. Тому краще звернутися по допомогу до професіоналів.

Дуже важливо обрати роликову школу, яка дозволить досягти поставлених цілей швидко, якісно та комфортно.

Сьогодні в Україні діє велика кількість таких шкіл, у яких навчання проводиться з дворічного віку та розраховане на людей із різним рівнем підготовки. Перш ніж зупинити свій вибір на одній з них, потрібно ознайомитися з програмою навчання, відгуками тих, хто вже скористався послугами ролер школи, а також резюме тренерів, які проводять у ній підготовку.

Чому навчають у хороших ролер школах

Зазвичай, ролер школи з відмінною репутацією мають у своєму штаті фахівців, які з успіхом справляються із завданням навчання азам тих, хто абсолютно не вміє стояти на роликах, і досвідчених ролерів. Це тренери, які мають спеціальну освіту і самі чудово катаються на роликах. Такі кваліфіковані інструктори допоможуть навчитися впевнено їздити на ковзанах, якщо вибрати, наприклад, роликову школу MyRoller, яка працює з 2015 року та має локації у 6 містах України.

Справжні профі, середній стаж роботи яких – 3 роки, проводять навчання з індивідуальним підходом. Це можуть бути як веселі базові заняття, так і регулярні професійні. Більш детально ознайомитись із програмою та тренерським складом можна на сайті роликової школи.

Тренер для новачка та професіонала: у чому відмінність

Безумовно, у випадках, коли той, хто навчається – новачок або професіонал, від тренера буде потрібна демонстрація абсолютно різних умінь. У першому йому доведеться навчити людину стояти на ковзанах, ходити, безпечно падати, а після цього безпосередньо їздити. В другому – допомогти відточити існуючу майстерність, підтримувати необхідну спортивну форму і навчити складнішим трюкам, ніж ті, якими володіє учень.

Однак методика занять роликовим спортом має і загальні моменти – у будь-якому випадку з учнем необхідно проводити прогрівання перед тренуванням, розминку, стежити за дотриманням техніки безпеки, контролювати правильність екіпірування. Крім того, інструктор повинен переконатися, що тип роликів відповідає віку ролера, рівню підготовки та при необхідності проконсультувати учня щодо вибору відповідної моделі.